Murasaki - kaligrafia japońska oraz kursy języka japońskiego w Warszawie. Zapraszamy!

Japoński

Język japoński staje się coraz bardziej popularny. Widać to szczególnie w wielkich miastach. Przystępując do nauki japońskiego, szybko można się przekonać, że wbrew pozorom, nie jest to język trudny, a jego nauka przynosi wiele zadowolenia i satysfakcji.

Kilka słów o metodzie Murasaki

Studenci otrzymują materiały – podręcznik w formie zrzutów z multimedialnej prezentacji, ćwiczenia dodatkowe, dialogi i skrypty konwersacyjne, przykładowe egzaminy, zestawienia kanji (ideogramów) i wszystko, co jest im potrzebne do nauki japońskiego.

Materiały są przygotowane przez Murasaki z myślą o nauczaniu Polaków. W początkowych okresach nauki występują objaśnienia w języku polskim, stopniowo jednak zanikają. Sensei mówi po polsku, ale używa tej znajomości tylko w sytuacjach koniecznych.

W przerwie każdej lekcji Sensei podaje japońską herbatę i jakiś poczęstunek, głównie egzotyczne smakołyki.

Lekcje są starannie przygotowane. Informacje o postępach każdego studenta są brane pod uwagę w planowaniu kolejnych lekcji. Wymaga to dużego nakładu pracy i zaangażowania ze strony lektora. Studenci widzą ten wysiłek i sami również bardziej się przykładają.

Dzięki indywidualnemu traktowaniu wszystkich studentów przygotowanie do egzaminów z języka japońskiego jest niezmiernie skuteczne. 90% studentów Murasaki pozytywnie zdaje egzaminy Nohongo Nouryoku Shiken , a większość z nich z bardzo dobrym rezultatem.